Zahradní slavnost

Na zahradní slavnost jsme se rozhodli zazpívat písničku od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře - Stromy.Písničku jsme trénovali v hudební výchově, ale jak ji oživit, abychom ji mohli zazpívat na podiu před našimi rodinami? To byl trochu oříšek.

Nápadů bylo několik - ulomit větvičku, nakreslit stromy, předvádět stromy ve větru. Nakonec jsme spojili všechny nápady dohromady a vznikla naše nová třídní trička.

Každý si mohl vybrat název jednoho stromu, vymyslet k němu obrázek na tričko a také vtipný text do části písničky. Mnoho stromů bylo velmi exotických, ale zůstali jsme i u české klasiky. Tak nechyběla lípa, dub, buk, javor, bříza. Mezi nimi se tyčil topol, borovice. Měli jsme i banánovník, citroník a pomerančovník - to holky se chtěli výtvarně vyřádit.

Trička se nám všem povedla. Komentáře také.  Ještě je určitě využijeme v Biskupicích na společném pobytu celé školy.

vystoupení v zahradě

Naše vystoupení v zahradě